| donarcostica a întrebat:

Am niste adidasi albi iar acum 5 minute am fost afara si a inceput ploaia. I-am umplut de namol de la talpa pana la sireturi. Sunt varza... Mai exista sanse sa ii fac albi inapoi? Nu mai pot de suparare... astia sunt adidasii https://www.epantofi.ro/......white.html
I-am umplut de namol. Daca ii bag in masina de spalat cu o carpa pe ei ca sa nu ii stric, ii voi putea face inapoi alb imaculat? Ceva idei? OFer funda. stima.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alina2k18 a răspuns:

DA, ii faci frumosi, pune-i intr-o fata de perna de are fermoar si e gen mai micuta 50-70cm, pune ceva capsula de inlaturat petele in masina si da la un program de spala 1 ora, eventual cu clatire extra, nu pune mai mult de 30grade temperatura.
Plus la stoarcere maxim 600 rotatii, eu spal adidas allstars albi in felul asta si destul de des pentru ca nu suport incaltaminte murdara.
Si nu mai iesi cu adidadi albi cand se anunta ploaie, mai ales cu astia de nu sunt full leather

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

în mașina de spălat cu ei, pe un program scurt!

| Elena9328 a răspuns:

Baga i la spălat cât mai repede