| mafiot1 a întrebat:

Salut.As dori sa imi spuneti ce tip de aspirator este mai bun. Cel cu sac sau cel fara sac?

Răspuns Câştigător
| MrCronos a răspuns:

Buna,
Eu personal am din amandoua si l-asi recomanda mai degraba pe cel cu sac deoarece trage mai bine praful si imi e mai usor sa aspir cu el, dar defectul sau este ca odata ce sacul este umplut acesta trebuie inlocuit si se gasesc destul de greu datorita faptului ca sacurile acelea nu sunt universale! Exista o multime de feluri de sacuri si trebuie sa cauti in magazin cu foarte mare atentie ca sa il gasesti pe cel potrivit. Alegerea iti apartine. Funda?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am avut mai multe cu sac şi fără. Sunt mai mulţumită de modele fără sac. Sunt mai uşor de folosit şi trag mai bine.

| YesorNo a răspuns:

Dupa parerea mea cel fara sac.

| saftaiiustin a răspuns:

Fara sac dar sunt mai scumpe...

| Cretzu33 a răspuns:

Eu am avut cu sac (uram sa scutur sacul), cu apa (manevrare greoaie, am renuntat la el), si intr-un final fara sac, care mi se pare cel mai usor de folosit!
Nu m-as mai intoarce niciodata la un aspirator cu sac!

Practic cel fara sac are un recipient din plastic in care se aduna praful si scamele, se desface foarte usor si se claeste sub jet de apa.