| SoulOnFire a întrebat:

Daca am cumparat un boiler acum cateva zile si a fost instalat de o persoana neautorizata (ignorand certificatul de garantie) inseamna ca am pierdut total garantia sau se mai poate face ceva?

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Roaga-te ca cine ti l-a instalat sa o fi facut corect si sa nu ai probleme in perioada de garantie. Sau o alta varianta e sa contactezi o firma agreata care sa verifice ca montajul a fost facut corect si ca aparatul functioneaza normal si sa-ti certifice prin stampilarea certificatului sau printr-o factura. Bineinteles ca trebuie ca oamenii respectivi sa vrea si bineinteles contra cost. Era mai simplu si mai ieftin daca faceai asta de la inceput.