| Whitesnake99 a întrebat:

Salut, intrebare stupida: am lasat din greseala o oala cu piure de cartofi afara vreo 2 ore - 2 junate max, cu capacu pus, in bucatarie, banuiesc ca nu se mai poate manca nu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape sigur ca se pot manca. Miroase si gusta si o sa fii sigur.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai fi lasat-o o zi intreaga, atunci simteai cat si mirosul de borsit, desi asa dupa 2 ore-3 nu a avut timp sa se altereze. Daca ai un "off" pe suflet si sa fi sigur, gusta! Daca nu-ti place, arunca.

| Violleta2022 a răspuns:

Afara unde? In soare. sau afara de pe aragaj, fiind in bucatarie, intr-o casa unde-i aer conditionat?

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa gusti. Daca are gust nasol, nu. Daca are gust normal, da.

| Daniel_Simescu_1990 a răspuns:

Depinde...Incearca sa gusti putin

| Dydy13331 a răspuns:

Nu cred că o să îți placă așa ceva, pentru că probabil s-a ars foarte rău. Poți să faci altul mai bine XD

| Dydy13331 a răspuns:

Nu cred că o să îți placă așa ceva, pentru că probabil e ars foarte rău. Poți să faci altul mai bine XD