| Paulici_Preda_1989 a întrebat:

Salut,ma numesc Paul.stau undeva la tara si vreau sa va spun ca in fiecare zi gasesc cel putin -3 broaste in casa, ce sa fac sa scap de ele? tin sa mentionez ca nu am vreun lac/iaz in apropiere iar broastele le gasesc dupa pat, le aud cum se misca... sad Multumesc!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca lasi usile deschise si uite asa te trezesti cu musafi nepoftiti in casa.
Am avut si eu aceasta surpriza, apoi am invatat sa nu mai las usile deschise, mai ales seara.
Nu ai ce sa faci, decat sa dai patul la oparte si sa le dai afara cu matura.
O zi bunahappy

| alessia5158 a răspuns:

Probabil, sunt broaste de gradina.Metoda cea mai simpla este sa nu tii deschise usile de la intrarea in casa.O alta metoda este descrisa in link:http://www.prohelix.ro/boli-si-daunatori-amfibieni.php

| AngelOfD3ath a răspuns:

Tu le omori pe acelea care le gasesti? Findcă s-ar putea sa fie acelesi broaste care siau gasit un locusor sub patul tau.Am pătit si eu cu o soparla tot asa vene in fiecare zi si intra in casa si nu o omoram o tot alungam afara pana ce intr-o zi am omorato fara să vreau(am călcato in picioarelaughing si din ziua aceia nu am mai vazut nici o soparla pe langă casă

| Miaaaaa2001 a răspuns:

Le stropesti cu aghiazma si pleaca singure