| cristiana1998 a întrebat:

Salut.Stiti ceva retete de prajituri sau de mancare calda pe care sa le poata face un copil de 13 ani? Adica sa nu trebuiasca cuptor...sau prea mult timp.Surpriza pentru mami!:X Funda!:*

Răspuns Câştigător
| AlleshiaBy a răspuns:

Aww ce dragut bravo tie.pai mai usor:
1. poti sa cumperi
2. clatite
3. omleta
4 inghetata cu frisca si topping
5. tort[blat gata facut; creca pentru torturi(trebuie doar lapte)]
6. spaghete la punga[direct puse in oala cu apa (trebuie sa vezi cata apa)
7. supa instant
8. senwiciuri calde
9. sau spaghete simple cu branza, smantana, sos de rosi etc
10. gris (dar ii cam greu pentru tine)
Cred ca cam atat sper sa-ti fie de ajutor!:*

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, poti face snitele din vinete, dovlecei, poti incerca o tortillas este un amestec de ou+cartofi+ceapa(optional) dar iti garantez ca e gustoasa...happy iar ca desert salam de biscuitilove struck

Buna, pai ai putea sa faci salam de biscuiti si nu trebuie nici lapte nici cuptor, cumperi un kg de biscuiti, cacao, stafide s-au rahat, daca ai mez de nuca e si mai bine, si fulgi de cocos s-au miez de nuca macinat, prepararea e foarte simpla, zdobesti biscuitii, faci un sirop din apa si zahar, adaugi esente, coaja de portocala rasa daca ai, la cantitatea de biscuiti iti trebuie cam 400 de gr apa(sirop) adaugi acest sirop in biscuiti faramati, si lasi sa se moaie, dar vezi sa nu se moaie de tot, se pot lasa si bucatele mici de biscuiti, intelegi?, dupa ce ai facut aceasta compozitie, adaugi 2 linguri cacao, stafide s-au bucatele mici de rahat, si esentele, dupa ce ai amestecat toate astea, sa ai ciolofan pregatit, tai bucati de ciolofan, si pui compozitie pe ciolofan cat sa rulezi un baston mai marisor in forma de salam, le dai la rece, apoi tai bucati si le dai prin nuca de cocos s-au nuca pisata ce ai tu, sunt ingrediente multe, dar nu e complicat deloc, chiar daca ai 13 anisori, totusi poti chema o colega de a ta mai mare, sa te ajute, succes si sper sa iti iasa surpriza cu bine...happy:* sa ne anunti daca surpriza ti-a iesit cu bine.love struck

| mihaidenisa10 a răspuns:

Poti sa te uiti daca ai pe cartea de bucate!