| Idkidk a întrebat:

Salut, sunt cu verişoara mea acasă şi ne e cam foame. Ea e cam grăsuţă, şi nu ştim ce să gătim. Vrem ceva mai,, dietetic,, pentru ea. Ce putem găti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pana o sa faci tu pizza cu aluat de blat, moare verisoara-ta de foame. Uite niste retete de o mie de ori mai usoare:pizza cu blat de felii de paine.
http://retete.flu.ro/retete-recomandate/pizza-cu-felii-de-paine/
Eu obisnuiesc sa fac pizza asa ori de cate ori am resturi de mezeluri sau branzeturi in frigider. Folosesc un vas de yena pe care-l capitonez cu feliile de paine taiate in asa fel sa ocupe tot fundul vasului. Apoi, deasupra pun ce am.

| Drimmero a răspuns:

Cu povestea nu mai continui, Nini?smug
Las-o sa manance ce vrea ea, pune mana si fa-i o omleta sau baga-i o tigaie de cartofi prajiti!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Ceva dietetic! O ingrasi pe saraca fata! laughing

| Idkidk explică (pentru Drimmero):

Imediat, mă duc să fac ''cocă'' de pizza, o să fac povestea mai greu.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Eu unul nu sunt adeptul unui regim anume, mananc ce poftescrolling on the floor))), nu sunt eu nici prea gras, nici prea slab, sunt perfect pentru ceea ce poftesc!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa sunt si eu! laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru Idkidk):

I-auzi!

| Idkidk explică (pentru Drimmero):

Dar nu ştiu să fac aluat de pizza, bag şi eu ce văd în frigider!

| Drimmero a răspuns (pentru Idkidk):

Deja o sa-mi para mie rau de ceea ce o sa iasa!

| Idkidk explică (pentru Drimmero):

Nuuu laughing

| Idkidk explică (pentru Drimmero):

Supremo am făcut aluatul din felii de pâine. smug

| R0R0 a răspuns:

Salata de legume

| Idkidk explică (pentru R0R0):

I-am propus salată şi zice că nu-i place.

| peperonies a răspuns:

Omleta cu legume.

| Staind a răspuns:

Niste mc