| anonim_4396 a întrebat:

Am folosit super glue pentru a lipi o bucățică care de desprindea de pe husa de pe telefon. Problema e că a căzut o picătură de super glue și pe camera telefonului și acum acea parte acoperită de super glue se vede în ceață. Cum pot elimina super glue de pe sticla camerei?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă e sticlă - simplu, cu o lamă de ras sau chiar cu vârful unui cutter. Dar mă tem că de fapt acolo e plastic și ăla n-ai cum să-l cureți pentru că superglue atacă plasticul (îl „corodează" / mătuiește). În acest caz, schimbi capacul cu totul.

1 răspuns:
| Mindilica a răspuns:

Din pacate, super glue nu se poate dezlipi cu nimc, doar poti schimba acea parte daca este posibil.