| TheSeventhSin a întrebat:

am o intrebare ceva mai diferita azi.
M-am saturat sa mananc aceleasi lucruri mereu,care's alea? Pai ciorba,carne,cartofi prajiti si asa mai departe. Vreau sa zic ca cu carnea poti face foarte multe preparate, dar eu purs si simplu o manac prajita fara niciun sos nimic.As vrea sa-m ziceti ce as putea face din carne orice fel,si cum as putea s-o fac mai bun poate cu un sos ceva, ciorba cum ar putea fi mai buna,cartofii poate prajiti in alt fel poate cu alte ingrediente (Totusi sa fie ingrediente romanesti).De asemenea ziceti-mi ce mai mancati voi si va face placere sa mancati, dar sa nu fie mancare traditionala (M-am cam saturat de ea.)
Un raspuns frumos si bun primeste funda.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| TheSeventhSin explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru retete, chiar par toate delicioase.

| bursuc001 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Cu plăcere happy

Spor la gătit!

| TheSeventhSin explică (pentru bursuc001):

Multumesc happy

| bursuc001 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

winking

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca nu ai in casa o carte de bucate, cauta pe internet, ca sunt milioane de retete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie imi plac pastele si fac toate combinatiile posibile

| DanielDanny a răspuns:

Bati carnea ca pentru snitele, le dai prin ou batut pe urma prin malai de porumb de cateva ori, le prajesti. Poti sa pui intre doua feli de paine cu niste varza cruda / castraveti murati si ketchup si BOOM, ai facut un Burger. big grin Pofta buna!

| Culinar a răspuns:

-Fa un ostropel care merge cu piure de cartofi sau paste, sau fa o tocanita.
http://www.preparatedevis.ro/2014/11/ostropel-de-pui.html
http://www.preparatedevis.ro/......-porc.html
-Sau frigi carnea la gratar alaturi de un sos picant din ardei si rosii coapte cu usturoi
http://www.preparatedevis.ro/......ii-si.html

| Black00 a răspuns:

Pai....in ardeal sau in nu stiu ce parte a tarii, oamenii de acolo isi fac clatite cu carne thinking ...cartofii nu stiu, eu ii fac cu untura, da pare iax, dar daca ai destula rabdare ii poti face super faini + un sos de usturoi, treaba iese de minune! sau poti sa-i faci in ulei simplu dar cu diferite condimente sau poti sa ii faci sub forma unor chipsuri cu ajutorul unui feliator si ii pui in tigaie si astepti pana se fac maronii laughing

| Elena_Tiba_1996 a răspuns:

SLĂBESTE SĂNĂTOS! Promitem să te ajutăm să arăți și să te simți bine,atat prin informații privind alimentația sănătoasă, cât și prin prin produse naturale, sănătoase și dietetice! 0753 599 035, www.aromazen.ro (IASI)