| Mihail_Filimon_1995 a întrebat:

Am si eu o problema, am cumparat un robinet Delimano si nu prea incalzeste apa.Imi puteti spune care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

ROBINETUL este pentru a INCHIDE apa, nu s-o incalzeasca. tongue

Tu poate ai cumparat INCALZITOR de apa cu robinet.
Daca incalzeste putin apa, atunci trebuie redusa presiunea /debitul apei, din robinetul de siguranta d-inaintea incalzitorului.
Va curge mai incet, dar apa va fi mai calda.
Robinetul de siguranta trebuie astfel reglat ca apa incalzita sa fie de 38-42 grade Celsius, adica la temperatura corpului (fara sa fii nevoit sa bagi apa rece pentru racire).

| Evolution a răspuns:

Pai si noi de unde sa stim happy?
Ai folosit instructiunile? este instalat corect?
Suni la service la ei (gasesti pe site) si le spui problema, poate sa fie si defect de fabrica si trebuie trimis si inlocuit.

| DaniTDCI a răspuns:

Asa e si al meu, nu ai ce ii face, sunt proaste calitativ, ca sa incalzeasca apa trebuie sa il lasi sa curga incet.

| lilianaadelina a răspuns:

Retur