| Sergiu1996 a întrebat:

Salut, vreau sa incep sa gatesc, am nevoie de ceva de la care sa incep sau poate aveti o experienta, multumesc!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cartofi. să mă chemi la masă. mersii kiss

| YesorNo a răspuns:

Poti sa faci niste ochiuri prajite, cartofi prajiti, clatite, paine prajita, salata, salata de fructe, mamaliguta, pizza, s.a.

| kathy83 a răspuns:

Cartofi piure - cel mai simplu. Asa inveti sa cureti legumele, cat dureaza sa le fierbi si cum trebuie sa arate cand sunt fierte, sa le pui suficinta sare si alte adaosuri (samntana sau ulei sau lapte) ca sa iti placa. Apoi, spagetti (fierte, apoi amestecate cu cascaval, branza, ketchup, bucatele de sunca si ce-ti mai trece prin cap...) Daca inveti astea doua, restul e usor.

| strangeboy a răspuns:

Poti face pîine acordeon. Adica; cumperi o franzela, o tai felii dar nu le tai pana la capat.sa ramana painea ca un acordeon. dupa intre felii dai cu putin unt apoi iei branza topita/cascaval si pui intre felii. dupa adauga bacon/sunca tot intre felii. incalzeste cuptorul la 200 grade si las-o 10 min. o sa-ti ia ceva timp dar merita si e super simplu. succes.

| Mary123456789 a răspuns:

Cartofi prajiti, oua, salata, pizza, torturi

| Drolja a răspuns (pentru Mary123456789):

La ce ai înşiruit aici, o bombă atomică, mai bine!

| mariann8 a răspuns:

Incepi de la facut cartofi prajiti. laughing

| LalaDeea a răspuns:

Si eu sunt la inceput, o data pe saptamana un prieten vine la mine si gatim impreuna. Eu am inceput cu cartofi prajiti, omleta. Apoi am facut pizza si clatite. Saptamana urmatoare voi face negrese. big grin Succes! :*