| MekKea_Roberto_1995 a întrebat:

Salut vreau sa stiu daca e rau sa tii pentru mult timp plicul de ceai in apa deaorece adineauri m-am certat cu mama ca n-are nimica si m-am gandit sa va intreb pe voi funda!

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Nu cred ca are nimic, dar iese mai inchis la culoare!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Plicul de ceai se pune catre sfarsit cand apa clocoteste. Poti sa-l tii si dupa ce l-ai pus in cana. Ceaiul iese mai concentrat cu cat sta mai mult.

| suffarstar a răspuns:

La 20 de ani sa te certi cu mami de la un plic de ceai...

| dragosbogdan001 a răspuns:

Il tii cat vrei, dar il pui cand fierbe apa.

| vladeusebiu a răspuns:

Ce inseamna mult timp? ceaiul l-ai facut si il bei pote sa stea pliculetul in apa nu-i problema doar nu faci acum ceai si il bei peste o ora...

| DixieP a răspuns:

Plicul se tine maxim 15 minute.

| VictoriaChetraru a răspuns:

Deci cu cât ții mai mult pachețelul în ceai cu atit ceaiul se face mai concentrat, are un gust mai puternic și o culoare mai închisă(depinde de ce fel de ceai) de exemplu eu am un fel de ceai, dacă ții mai mult pachețelul se face ca oo peliță pe el

| VladimirSocolovici a răspuns:

Nu are nimic