| kariana a întrebat:

Salutare, am o curiozitate...stiti branza cu mucegai, oare ii mucegai sau ii altceva? multumesc.

4 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Este mucegi si este foarte buna, imi place foarte mult in sosuri.

| Elena1234456 a răspuns:

E mucegai veritabil happy.

| dadaina a răspuns:

Da e mucegai albastru care de fapt e o tulpina de penicilina ce se adauga in lapte inainte de cheag. Printre cele mai renumite branzeturi cu mucegai sunt: Roquefort renumita in Franta e facuta cu mucegai din cavernele naturale Combalou Roquefort. Gorgonzola de la italieni are un mucegai verde albastrui. Danish Blue se produce in Danemarca si are un mucegai albastru.

| Maia a răspuns:

Este mucegai, am mancat si avea un gust amar :))) chh, nu mi-a placut :d!
Poti citi despre asta, uite un link:
http://www.gustos.ro/articole/newsletter-gustos-ro/branza.html