| MrFunky2 a întrebat:

Se mananca curcan de Craciun?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se mananca, daca este... happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Craciunul este o sarbatoare religioasa, nu exista impuneri privind mancarea.Mananci ce vrei si ce ai, important este sa daruiesti celor nevoiasi si sa fii bun

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de dieta, de preferinte, de climat si de obiceiul gazdei happy

Daca nu mananci porc - atunci trebuie sa alegi altceva, nu?
La mine de exemplu, fiindca-i foarte cald de Craciun, nu putem manca porc sau mancaruri grase (carnati de porc, slanina, toba, caltabos samd), ca atare mancam: calamari, creveti, caracatita, scoici si peste pe gratar, iar piftia si friptura o facem de curcan.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se manaca ce vrei si ce ai. Si dupa cum esti de sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci ce vrei, o viata avem daca si pe asta o irosim cu reguli stupide ce rost mai are. Eu o sa mananc pizza si inghetata devil)

| HKr22 a răspuns:

Ce vrei tu adica Porc Pui vita sau curcan tu decizi

| Praduitor17 a răspuns:

Dacă ai mănânci. Nu e o regulă anume.