| littlesunshine a întrebat:

Se pot pastra rosiile intregi in congelator? (netaiate/netocate)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se pot pune, dar la decongelare nu mai au culoarea aceea roșie naturală, se închid la culoare și nu-și păstrează forma.
Toate fructele și legumele care au cantitate mare de zeamă este recomandat să se conserve.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

Nu mai au acelasi gust...

| nellyneliana a răspuns:

Da se pot pastra, dar le pai folosi doar la mancaruri gatite pe foc, nu la salate.Se pot pastra si arde si ce vrei tu.Eu de exemplu pastrez fructe si iarna fac compot fiert in cratita ca vara.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Nu pentru ca ele se congeleaza si cind ai vrea sa le maninci, ele se inmoaie si nu si mai pastreaza nici gustul.

| Chuck a răspuns:

Buna.

Nu am incercat acest lucru. Si chiar nu stiu. Dar stiu ca se pot pastra foarte bine in frigider la 0 grade si chiar si la mai multe grade. Specific: se pot pastra bine, fara sa se strice. Sa nu fie presate de alte legume si totul o sa fie bine. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, fără probleme!