| Bogdy997 a întrebat:

Stiu despre carnea de porc ca nu se face NICIODATA in sange, fata de cea de vita care se poate pregati in sange. De ce?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ambele tipuri de carne se POT prepara "în sânge", dar NU este recomandat din cauza posibilelor bacterii/paraziţi care pot exista în muşchi.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nici una, nici cealalta nu se recomanda a fi consumate "in sange" inainte de a fi supuse unor analize de laborator pentru depistarea infestarii cu paraziti a tesutului muscular.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Carnea de porc are mai multe bacterii / paraziti decat carnea de vita