Întrebare recomandată | HappyCandy a întrebat:

Vreau sa devin lacto-ovo-vegetarian dar sa nu par aterizata de pe Jupiter, ce sfaturi imi puteti da spre exemplu cind ma duc la o petrecere cu prietenii, unde inevitabil este pizza, si inevitabil are carne?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Daca vrei sa le combini pe toate, atunci incearca sa iei pizza margherita (sau neamuri de genul acesta). Poti sa spui ca ai o alergie sau ma rog o scuza de genul acesta si doctorul ti-a recomandat sa nu mai mananci mezeluri si din acest motiv nu vrei sa risti si nu mai mananci carne, macar pana iti trece problema.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zici si tu din timp sa dea comanda la una fara carne, sau te abtii de la pizza

| horia2012 a răspuns:

BomboanaFericita, ca vrei sa devii lacto-ovo-vegetariana e OK, dar de ce te iei de Jupiterieni, nu inteleg. Astia sunt normali, ia-te de Saturnieni care sunt scartani, de Neptunieni. Stai, Neptunienii sunt vegetarieni, astia nu ar pune gura pe o bucata de carne nici daca le-ar cadea un asteroid in cap.
-inevitabil este pizza-inevitabil are carne-inevitabil va fi bine :)
http://www.youtube.com/watch?v=6cKknBmfmK8&feature=kp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt lacto-ovo-vegetariana de cand m-am nascut, niciodata nu am mancat carne happy nu-ti fa griji, nu o sa pari aterizata de pe Jupiter, chiar daca unii o sa te mai intrebe cu ce traiesti daca nu mananci carne. Eu cand merg la o petrecere cu prietenii se gaseste intotdeauna o pizza vegetariana sau un alt fel de mancare fara carne, daca le spui dinainte ca nu mananci carne, se rezolva.

| UltraLex a răspuns:

Eu as putea spune ca sunt lacto ovo vegetarian fiindca nu mananc carne findca nu imi place si prietenii tai ar trebui sa inteleaga asta desi acum si eu daca e sa comand pizza si are cateva bucatele de sunca pe ea mananc ca nu oi murii si nu cred ca este asa o mare problema ca mai mananci o cantitate asa mica rare ori mai ales ca, corpul uman are nevoie de proteina animala care se ia din carne deci cred ca poti manca o felie de pofta si eventual sa mai dai la o parte din carne big grin

| Octavia1 a răspuns:

Spune ca nu doresti, ca ai mancat de acasa si ca nu te simtit bine sau pur si simplu nu iti place! Sper ca am fost de ajutor! :*

| ShyAngel a răspuns:

Pune in pizza pe carne o faci:cascaval, rosii, masline.sos de rosii si ardei. Si eu sunt ovolactovegetariana. E excelenta combinatia pe care ti-am spus-o

| stupar3l a răspuns:

Nu este o rusine sa le spui ca esti vegetariana, cine considera ca ai fi dupa Jupiter, cu siguranta el sau ea sunt veniti de pe pluto (care a fost si sters din lista planetelor laughing