| PeekABoo a întrebat:

Vreau sa-mi comand o pereche de ochelari de pe ebay, fara dioptrii, si ma intebam daca exista posibilitatea sa mi se inlocuiasca lentilele cu unele cu dioptrii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, vrei sa-ti cumperi o pereche de rame de ochelari, nu?
Binenteles ca se poate sa-ti pui dioprii pe ramele tale, la orice centru unde se fac ochelari cu prescriptii medicale.
Dar sunt situatii cand trimiti poti cumpara ramele cu lentile cu tot, trimitand prescriptia medicala cu masuratorile la ochi, la aceeasi companie medicala de unde cumperi ramele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam orice laborator de optica poate sa iti schimbe lentilele