| yoanna73 a întrebat:

Vreau un regim de slabit. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Mananca o saptamana doar leguma, in cealalta saptamana carne si iar in alta fructe, lactate...etc.Este un regim mai greu de tinut dar merita incercat, e foarte bun! Totodata, fa mult sport, nu e sanatos sa slabesti doar prin infometare.

| mioara a răspuns:

Tb sa faci prima luna o cura de grefe, legume, fructe,, doar mamaliga, fulgi de porumb fara paiine

| yoanna73 explică:

Am tinut regim 3luni si acum de 2 saptamana nu mai slabesc deloc.

| baba a răspuns:

Da, eu cred că te pot ajuta cu ceva ieşit din comun. Eram înebunită după ursuleţii Haribo, mâncam ca nebuna. Până ce am realizat că mulţumită lor renunţasem la marea parte a alimentaţiei normale.
Explicaţia mi-a dat-o o prietenă din Germania: mi-a spus să iau un ursuleţ şi să-l las 2 ore într-un pahar cu apă. Rezultatul aici: http://kettlerdorothea.ro/wp-content/uploads/2008/03/img_0478.jpg
În stânga un ursuleţ proaspăt scos din pungă, în dreapta cel care a stat 3 ore în apă.
Iată aşadar, că mâncând 5 ursuleţi Haribo când îţi este foame, aceştia ţi se vor umfla în stomac şi vor ţine loc la mâncare aprox. 1-2 ore.

| Paula a răspuns:

Fa mult spor in special sa alergi ( :X )
manca inainte de 18:00 dupa'aia nimic doar apa
manca mai mult natural decat alceva cu multe E-uri
si cam atat, trebuie doar sa ai grija ce manci, si cat manci sa dai jos prin sport, si inainte sa te culci fa ceva abdomene sau foarfeca sau ceva de genu sa solicitezi muschii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu există regim de slăbit.
Învață să mănânci.
Scoate din alimentație grăsimea, pastele făinoase, carnea grea (porc), pâinea albă, sucurile acidulate.
Consumă fructe proaspete; crudități; carne slabă de pește, vită, pui; pâine integrală; sucuri naturale făcute în casă; zahăr brun din trestie de zahăr, lactate degresate, ouă, cereale la micul dejun; apă plată cu lămâie.
Mișcarea completează "regimul de slăbit".
Practică un sport care îți place foarte mult.
Așa reușim să slăbim.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul regim de Slabit este sportul, nimic nu iti poate "arde"grasimile din fibra musculara.nici macar fructele sau zarzavaturile baza(acide). te vei anemia cu o dieta cu care nu ai fost obisnuita pana acum.nu exista o dieta care sa te ajute sa dai jos si apoi cand o lasi sa nu pui triplu.corpul"citeste"doar alimentele cu care suntem obisnuiti zilnic si care apartin climatului in care locuim.mult miscare si exercitii cardio daca vrei ceva rapid, evita painea alba, dulciurile si prajelile s

| Ferenin a răspuns:

Fii cangur, sari peste meselaughing!

| mymica a răspuns:

Faci sport mult si bei multe lichide

| razvan1_9540 a răspuns:

Raspunsul e simplu
du-te la doctor si ii spui cum slabesc domn doctor?

| alincopsa a răspuns:

Seara de la ora 18, sa manaci cat de putin,
la inceput ii mai greu, dar te inveti!