| Loly a întrebat:

A comandat cineva in ultima vreme de pe aliexpress? Mie nu imi merge,imi zice ca din motive de siguranta operatiunea nu a reusit sau ca banca nu mi-a aprobat tranzactia sau ca nu am scris nr cardului bine, desi l-am scris. Aveti idee de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci este o problema pe site. Contacteaza administratorii site-ului ( vezi optiunea contact ). Daca tot iti refuza cardul, atunci trebuie sa contactezi banca la care ai facut cardul. Serios, ai curaj cu platile online. La cati pirati cibernetici sunt online, nimic nu mai este in siguranta. Eu am cumparat cu cardul doar de pe Magazin Play. Apoi mi-am sters din wallet datele cardului si toate datele personale. A, da... Si bilete pentru avion am cumparat cu cardul. Dar tot asa... Datele ramaneau salvate si am sters.

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Atentie pe cat ai setat limita la tranzactii. Eu am asa am patit prima data cu cardul de la BT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, mai bine ca iti da acest raspuns. Tu vrei sa faci plata inainte? Mai bine ai alege plata la livrarea produsului. Mai sigur asa. Ei se vad cu banii si poate iti expediaza altceva. Sau poate telefon defect... Apoi chinuie-te sa recuperezi banii. Mers la OPC... Cu plata la livrare poti deschide coletul, poti vedea daca este ok, ai 5 min la dispozitie sa vezi daca e ok. Daca nu poti refuza coletul. Eventual sa platesti numai costul transportului.

Cel mai probabil operatiunea nu a reusit datorita unor erori in HTTPS.

| Loly explică (pentru anonim_4396):

Coletul vine din China si plata se face doar cu cardul, inaintea livrarii.Asta nu e o problema pentru ca sunt de incredere, iti trimit produsele iar daca nu au pe stoc un anumit produs chiar iti pun banii inapoi pe card.Am mai comandat de la ei.

| Adrianlapas a răspuns:

Eu unul am comandat peste 30 de produse si problema asta am avut-o si eu. Ca sa o rezolvi trebuie sa selectezi o alta metoda de plata si reintroduci toate datele cardului. Nu iti face griji nu este o teapa de-a lor sau ceva. Un sfat. Incearca sa eviti lucrurile electronice deoarece unele din ele au venit cu defect reparabil si ireparabil. Ai grija sa cumperi lucruri cu rating mare. happy