| ElenaMaria201403 a întrebat:

Acum aproximativ o luna am fost cu tata intr-un magazin de parfumuri, iar tata nu a avut destui bani la el sa-si cumpere parfumul pe care vanzatoare i la aratat. Ziua tatalui meu se apropie si vreau sa-i cumpar acest parfum, dar nu am reținut numele lui. Ideea e că vânzătoare i-a spus ca e cel mai puternic parfum de barbați, iar acesta avea ușor o tentă de miros de tămâie, iar prețul era 300 de lei, ma poate ajuta cineva să îl găsesc? Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te exact la magazinul asta si spune-i exact ce ai zis aici vanzatoarei. Eu zic ca o sa-si dea seama despre ce parfum e vorba.

| Dismally a răspuns:

Un parfum puternic pentru barbati ar putea fi Thierry Mugler A*Men sau Paco Rabanne 1 Million doar ca nici unul nu miroase a tamaie. Cel mai simplu ar fi sa-l intrebi pe tatal tau cum se numea parfumul dar nu ii spui de ce, gasesti alt motiv.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dismally):

Daca il intreabă i si va da el seama de ce, ca doar nu e prost.

| Dismally a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca stie cum sa intrebe nu isi va da seama.

| litere123 a răspuns:

Vorbeste cu vanzatoarea, poate ea a retinut numele sau il mei are. Daca nici ea nu mai stie, gaseste alt parfum, ca doar nu e acela cel mai bun parfurm, nu?

Bafta

| gandacel50388 a răspuns:

Il poti intreba pe tatal tau cum se numea parfumul respective iar daca intreaba de ce vrei sa stii ii poti spune ca ti-a placut cum mirosea si ca vrei sa ti-l cumperi sau chiar daca nu te intreaba tu ii poti spune ca il vrei pentru tine pentru a nu te banui.