| Costache_Teodora_1989 a întrebat:

Am cumparat o bluza de pe aliexpress insa nu rata deloc ca in poza. asa ca am dat 'open dispute' ce se intampla daca vanzatorul nu raspunde la disputa? ca mai e putin timp pana expira disputa

2 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Poti sa dai "Report" pe site la pagina lui. Daca ii vei intoarce inapoi bluza, atunci iti va restitui banii (insa transportul pina in China Dvs. il platiti).

P.S.: Data viitoare cind doriti sa cumparati ceva de pe acest site, priviti daca vanzatorul detine "briliante albastre" sau "medalii galbene" (ele se vad cu tot c produsul, atunci cind dati la "search"). Medaliile si briliantele vorbesc despre reitingul vanzatorului. Cu cit are mai multe, cu atit este mai sigur sa comanzi de la el.

| Costache_Teodora_1989 explică:

Am dat "open dispute" si in 9 ore expira. spuca in cazul in care vanzatorul nu raspunde "you proposal will be closed in your favour" asta ce inseamna? imi returneaza banii? si eu ce fac cu bluza?