| MrEvil89 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.am pus zilele trecute un anunt cu un laptop pe tocmai. ro...la scurt timp am primit un mesaj de la o pers din Anglia care intreba daca mai este activ anuntul.i-am raspuns dupa care mi-a spus:JB
Jaron Baros 7086767775 Ieri 05:59 Thanks for getting back i want you to understand that am buying the item as a gift for my Pastor who was recently transferred to London and i will want you to help me post it to London through Posta Romana EMS Courier because am presently on business trip outside of Romania and i will pay (suma)euro for the item and shipment to London and am willing to make the payment through Bank Transfer... Let me know if you are okay with my proposal also contact me on this email
L-am intrebat ce incredere poate exista in plata sumei dupa care mi-a spus:
Hello,

Thanks for getting back to me and i would want you to know that am okay with everything and i will want you to kindly send me your details such as:

Full Name:
Bank Name:
Bank Account Number:
Telephone Number:
Email Address:

I await the details as soon as possible to proceed with the payment.
ce pot face? sa accept tranzactia?

Răspuns Câştigător
| ombladon112 a răspuns:

Asa era sa imi iau si eu teapa de 500 de euro, mi-a trimis o plata falsa de la banca happy era din Nigeria omu.

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Este teapa.chiar daca il trimiti, te pune sa-l trimiti prin africa, apoi spune ca ti-a platit, nu a primit, si te da pe mana fbi.este teapa.si eu am primit oferta, si am gasit pe google, persoane care au luat teapa.si un englez, crezi ca nu arebani sa-si i-a unul nou? bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti as sugera sa nu te complici cu tranzactii de genul. vinde la cineva in tara prin curier rapid, plata ramburs in lei si gata

| suffarstar a răspuns:

Da,daca iti da banii inainte.

| Nelu62 a răspuns:

Nu accepta. Cere prea multe informatii dupa o lunga abureala:
Jaron Baros 7086767775 Ieri 05:59 vă mulţumim pentru obtinerea înapoi vreau să înţeleg că vă sunt de cumpărare elementul ca un cadou pentru meu Pastor care a fost recent transferat la Londra şi va vreau să ajuta-mi post-l la Londra prin Posta Romana EMS curier deoarece sunt în prezent pe călătorie de afaceri în afara României şi va plăti (sumă) euro pentru element şi livrare la Londra şi sunt dispus să facă plata prin Transfer bancar... Să-mi spuneţi dacă sunteţi bine cu propunerea mea de asemenea contact mine pe acest e-mail

L-am intrebat ce te poate exista în plata sumei dupa care mi-a spus:

bună

Vă mulţumim pentru obtinerea înapoi la mine şi aş vrea să ştii că sînt bine cu totul şi va dori să rugăm trimite-mi detaliile cum ar fi:

Numele complet:

Numele bancii:

Numărul de cont bancar:

Numărul de telefon:

Adresa de e-mail:

Mă aşteaptă detaliile cât mai repede posibil pentru a continua cu plata.

Tradus cu Bing

| BogdantheDreamer a răspuns:

Cel care ti-a raspuns este un Bot. Nu fa tranzactia.

| Mădălllinna a răspuns:

happy Recomandat este sa faci chestii de genul cu cei din Romania, chiar daca si aici mai exista suspiciuni. Lasa-i de-o-parte pe cei ca Jaron Baros laughing

| AlexAndrei96 a răspuns:

Nuuu..nu am stat sa traduc, dar iti spun sa nu ai incredere. Ai cont in banca? NU accepta. Poate fi un hacker. Acum, fa ce vrei. Poate am inteles eu gresit dar nu am stat sa traduc tot de era acolo.

| MrEvil89 explică:

Mi s-a parut dubioasa treaba cum de el tocmai din Anglia vrea sa cumpere de pe tocmai...si se bazeaza pe increderea descrierii produsului (care e in romana!)fara sa ceara alte date