| Dreamer2306 a întrebat:

Aş vrea să îmi cumpăr o chitara. Având în vedere că e prima, ce fel de chitară mi-ați recomanda? Clasică sau acustică? Am auzit că e mai uşor să înveți la cea clasică pentru că are corzile din nylon.
Şi ce marca credeți că ar fi mai bună? (Cam pe la 400-500 de lei)
Şi încă ceva happy ştiți un magazin bun din Suceava?
P.s. scuze dacă am greşit categoriawinking

1 răspuns:
| Nupotsagasescunnume a răspuns:

Este Expert Music in Marasesti, si Fly Music in bucovina parca... Eu zic ca ar trebui sa incepi cu o chitara clasica, apoi, daca vrei, avansezi luandu-ti o chitara acustica si, daca vrei, si o chitara electrica... doar atat pot sa spun, sper ca am fost de ajutor!