| SkipperBurn a întrebat:

Ba... De ce martorii lui Iehova sperie oamenii?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii sperie pe cei naivi care ii cred.

| Liviu a răspuns:

Mai toti mascarici cu religiile lor incearca sa corupa oameni.De era ceva real, pana acum se intampla ceva, nu eram lasati la voia intamplari. Toti cred si nu cerceteaza, ce rost mai are sa traiesti cand te increzi orbeste in orice carte scrisa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sperie? Pe mine ma fac sa rad... arata ca niste pinguini

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu sperie nimeni pe nimeni. La usa mea s-au perindat destui, f civilizati. Religiile toate sperie oamenii cu iadul, sfarsitul lumii etc. Asa functioneaza manipularea dpdv psihologic.