| Lupuk a întrebat:

Am 12 ani si am strâns 1000 de lei la pusculita. Nu stiu ce sa îmi cumpăr. Ma puteti ajuta (ceva în afara de bicicletă sau trotineta)?

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Un laptop sau un telefon. Nu trebuie să consumi toți banii să știi. )) Poti sa ii păstrezi sa mergi dintr-o vacanta la toamna, de exemplu. Eu așa aș face

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca iti plac sporturile echipament sportiv, daca esti gamer ''chestii'' de gamer laughing cum ar fi ps4, xbox one, casti etc. (nu-ti prea recomand), daca nu esti niciuna dintre astea si nu prea ai nevoie de nimic acum, mai strange pana vei avea nevoie de ceva.

| Yasmin875 a răspuns:

Cumpara-ti un telefon.

| Ripley a răspuns:

Doar ca ai strans bani nu inseamna ca acum trebuie sa-i spargi repede pe ceva. Sfatul meu e sa mai strangi si cand o sa vezi tu ceva care o sa vrei sa cumperi abia atunci sa-i consumi.
Daca iti iei trotineta acum si peste ceva timp o sa-ti dai seama ca mai bine ti-ai fi luat role sau mai stiu eu ce altceva?
Asteapta pana vezi ceva ce intr-adevar iti doresti si abia atunci consuma-i.

| EchkhardHN a răspuns:

Cumpara un tricou cu ciuma fotbalului Barcelona, daca vrei ii spun lu Toni Bauman si iti spune el ca are si el tricou cu ciuma

| ana20012001 a răspuns:

Un smartwatch...idk.
Nu stiu ce varsta ai...
Daca vrei ceva"echipament sportiv"iti poti lua un penny board(se gaseste la Decathlon), este foarte apreciat de toti copii. Eu am 14 ani si l.am achizitionat acum vreo doi ani...cred

| ana20012001 a răspuns:

Scuze...acum am vazut ca ai specificat varsta

| Stillivin a răspuns:

Un telefon sau o bicicleta sau o consola

| Gisela2004 a răspuns:

Îți poți cumpăra un aparat de fotografiat performant, desigur că poți să pozezi și cu telefonul dar totuși e ceva normal.

| AndradaDulcikaFoxy a răspuns:

Eu as zice ca poți sa-ți cumperi un telefon sau un animal de companie

| AndradaDulcikaFoxy a răspuns:

Ai putea sa-ți cumperi un telefon sau un animal de companie