| EllyElenna26 a întrebat:

Apelez la parerea fetelor.
In cateva zile o sa ma prezint la un interviu si am nevoie de cateva idei de tinute tinand cont ca am 19 ani. Daca se poate si cu cateva linkuri cu poze.
Am cautat pe net destul de mult dar am gasit tinute foarte sobre pentru varsta mea si tinute care ar avantaja mai degraba femei mult mai mature.
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Depinde si in ce domeniu. Ia haine decente dar elegant. Daca ti se pare prea sobru stilul office mergi pe ceva smart casual : de exemp; u blugi inchis la culoare pe corp cu pantofi cu toc inchisi la varf, un top mai elegant sau camasa si sacou ori o rochie uni in culori mai domolite sau chiar cu ceva imprimeuri cuminti.

| express11 a răspuns:

Depinde pentru ce functie dai interviul.

| Panteraa a răspuns:

Pentru ambele interviuri este recomandat o tinuta office. Poti sa iti iei o fusta de stofa de o lungime medie nu foarte scurta, dar nici foarte lunga. Asa cum consideri ca te simti bine. Poti sa o iei cu o camasa alba, nude sau un roz pal (culori din acestea usoare). Ca pantofi zic eu ca ar merge o pereche de stiletto sau daca nu unii cu un toc potrivit. Sa nu fie tocul prea mare (sa nu depasesca 10-11 cm). Aceste tinute nu sunt numai pentru femei mature ci si pentru fete de seama ta asta daca vor sa para serioase in ceea ce urmeaza sa faca. Mult succes!

| val31989 a răspuns:

Cred ca asta te-ar avantaja http://mondayrocks.ro/......egante.jpg

| EllyElenna26 explică:

Cel la care urmeaza sa ma duc este pentru un post de secretara. Dar am fost sunata de curand si pentru un alt post in domeniul bancar.