| Iliutz a întrebat:

Buna,
as dori sa vand un calculator si as vrea sa stiu cam cat ar costa tin sa precizez ca calculatorul este nou.

Spec: 4 Ram
500 HDD
Msi g41m p26 motherboard
Core 2 duo e8400 cpu
Hd 7750 MSI Hd 7750 oc edition

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Procesorul e8400 este echivalentul unui i3 de generatia a 3-a.
Pretul lui ca vad ca il ai pe socket 775 care nu se mai fabrica iti zic sincer ca il dai cu vreo 800-900 de lei.
Poti incerca sa scrii 1000 neg, dar parerea mea e ca sub 800 nu merita (daca il dai cu tot cu monitor si tot la el, daca nu atunci vreo 700 )

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nou my ass, procesorul ala are vreo 5 ani. Vreo 5-600 RON. Piata e saturata de SH-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La configuratia lui, ar merita 800-900 lei daca este nou.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Cam 400-600 lei depinde daca vrei sa il vinzi la amanet(unde ti-ar da mult mai putini9 bani) sau pe site-uri de publicitate(olx, tocmai).

| Wenttmann a răspuns:

Depinde si cat de bine merge, si eu am un pc de vânzare care are piese bune dar merge îngrozitor.