| UnCopilMicuts a întrebat:

In cate zile sau in ce zi ajunge un colet post restant daca a fost livrat Luni(ieri) dupa-miaza? Cand credeti ca ar ajunge? Maine sau joi, prin posta romana? Multumesc

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca a fost "livrat", inseamna ca deja a ajuns si a si fost inmanat destinatarului.

Poate ai vrut sa scrii "expediat"...

| UnCopilMicuts explică (pentru Bula):

Scuze da expediat. Daca a fost expediat ieri e posibil sa gasesc maine coletul la posta sau joi?

| TPU.ro a răspuns:

Cred ca joi sigur e gata de a fi ridicat, insa oricum vei primi un aviz cand ajunge.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Posta are un termen de livrare de 3-5 zile lucratoare, depinde de localitatea unde ai trimis coletul, daca masina a ridicat coletul de la posta ieri seara, azi ar trebui sa ajunga la oficiul postal unde l-ai trimis, asta daca e in zona. Daca e prin vreo comuna sau catun slabe sanse, cel mai sigur ar verifica destinatarul pe miercuri, adica maine, la ofociul postal.