| EuNeBuNaTiCaAnDuTzA a întrebat:

O sa particip la o nunta si mi-am propus sa port o rochie scurta neagra din piele.
Problema e ca nu prea stiu ce accesorii sa port. Si nu stiu daca sa imi iau pantofi negri sau pantofi nude.
Sper ca ma puteti ajuta.
Multumesc! happy
P.S: cred ca mi-ar trebuii si un plic.

3 răspunsuri:
| DianaDobritoiu a răspuns:

Pantofii nude ar fi superbi, dar sa nu fie lacuiti. Accesorii ceva simplu deoarece rochia fiind din piele deja e prea mult. Distractie placuta!

| wangbt a răspuns:

Http://www.ele.ro/......agra-12406
poftim, poate te ajuta cu ceva

| LoveFashionHeart a răspuns:

Buna si tie. In primul rand te sfatuies sa nu iti iei pantofi nude la o rochie neagra sub nici o forma, mai ales ca e si din piele. Tot ce trebuie sa faci este sa atragi atentia asupra rochie, ea trebuie sa fie centrul de interes dar purtand niste pantofi de genul nu ai crea un efect tocmai potrivit. Asadar iti sugerez sa cauti culori pastelate dar cu un oarecare grad de intesitate, poate un liliachiu sau argintiu pe care sa ii asortezi cu un colier. Sau mai poti opta pentru varianta simpla cu pantofi negri, dar daca vrei asa poti renunta la pantofi in favoarea unor cizme pana la glezna, tot din piele. Iar cum la un eveniment nu poti merge fara o poseta, ai putea sa iti ei un clutch, poate fi asortat cu pantofii daca optezi pentru prima varianta iar daca optezi pentru a doua poate fi orice culoare, cu model sau fara.