| TimariuLuisa a întrebat:

Buna :)
Stiti cumva cat costa transportul de pe eBay? De exemplu, eu am asa : http://www.ebay.com/......1335655767
Si asa:
http://www.ebay.com/......1225132834 Cat costa transportul. Arata acolo jos ceva dar nu sunt foarte sigura. Imi puteti spune, va rog, la fiecare rochita cat costa transportul, iar apoi cat costa in total(transportul+pretul rochitei)?
Multumesc anticipat :)
! dau funda!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Scrie acolo, si vad ca dau shipping si-n Romania.In Ron, pretul primei rochite cu tot cu transport ar fi aproximativ 80 ron, iar pretul celeilalte ar fi in jur de 45 ron, deci un total de 125-130 ron maxim, cu tot cu transport. Asa scrie acolo jos, dar daca le iei pe-amandoua se poate sa scutesti shipping-ul la una, sa ajungi in jur de 100 ron pentru amandoua.

| TimariuLuisa explică (pentru CM7YRE):

Mersi mult big grin Acum m-am lamurit laughing

| CM7YRE a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Cu placere happy

6 răspunsuri:
| RullerOfAllEvil a răspuns:

Tine cont totusi ca la momentul cand le ridici va trebui sa platesti TVA daca valoarea produsului depaseste 10 euro.

| TimariuLuisa explică (pentru RullerOfAllEvil):

Ihh, si asta cat ar fi? straight face

| RullerOfAllEvil a răspuns (pentru TimariuLuisa):

24% din valoarea produsului. Daca produsul e 10 euro, platesti la vama inca 2, 4 euro TVA. Daca e 20, platesti 4, 8. Si tot asa...

| TimariuLuisa explică (pentru RullerOfAllEvil):

A, ok, mersi happy Cred ca totusi trebuia sa mai astept pana sa dau funda laughing