| Miruna_Romanescu_1999 a întrebat:

Am comandat din china, Hong Kong mai exact, niste cuburi rubik de pe un site. Am un tracking number si am dat si pe posta romana sa vad daca a ajuns in tara. Spre surprinderea mea, coletul meu deja a ajuns(a fost expediat pe 16 Jul si a ajuns in tara pe 21), ceea ce mi se pare destul de putin. Intrebarea mea este: de ce apar niste semne de intrebare aici(va dau raportul):
21.07.2014 11:56 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
21.07.2014 17:19 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
21.07.2014 17:30 Iesit din gestiune - BSI Bucuresti
21.07.2014 17:30 ? - BSI Bucuresti
22.07.2014 02:29 In prelucrare - BSI Bucuresti
22.07.2014 10:31 In prelucrare - BSI Bucuresti
22.07.2014 10:31 In prelucrare - Tranzit Bucuresti
22.07.2014 16:08 ? - Tranzit Bucuresti
22.07.2014 16:09 In prelucrare - Tranzit Bucuresti.
Multumesc de ajutor! Sper sa nu pierd coletul din cauza lor...

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Asa apar, nu pierzi coletul si nu e nimic in neregula. Cand pachetul a ajuns la oficiul postal de destinatie o sa iti apara acolo la status,, avizat". Vezi ca pachetele din afara tarii (de fapt din afara uniunii europene) vin la alt oficiu postal, cel vamal care deregula e mai departe de tine, in capitala de judet si are si program de lucru doar 2-3 zile pe saptamana.

| Miruna_Romanescu_1999 explică (pentru mont):

Mersi, mi-a ajuns destul de repede si acasa laughing big grin

2 răspunsuri:
| andre3aph a răspuns:

A ajuns de ieri la oficiul tau postal.
Nu cred ca a fost trimis din Hong Kong ci de prin depozitul din Europa.