| ImNutellingYou a întrebat:

Bună TPU, se apropie crăciunul ♥ și odată cu el problemele legate de cadouri. Adică să fim serioși..cred că toată lumea are măcar câțiva oameni dragi cărora să le arate o mică atenție. Așa sunt eu, am 3 persoane care mi-au intrat la inimioară ♥, prietenul meu cel mai bun, iubitul meu și "sora mea" :* :*, sunt foarte confuză anul ăsta. în legătură cu, cadourile, aș vrea să le arăt cât de mult înseamnă ei pentru mine dar nu prin parfumuri și lucruri minore. ceva folositor, util și în același timp deosebit. Oarecum pentru amicul meu cel mai bun am o idee, o poză cu noi doi într-o ramă pe care să scrie friends.o părere? dar mai am nevoie de ceva pe lângă, ceva care să îi atragă atenția iar iubitului meu și "surorii mele" chiar nu am idee straight face m-am blocat. Aș aprecia niște sfaturi ♥♥♥ MULȚUMESC, VĂ PUP.

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Parerea mea este ca ai putea sa le cumperi ceva ce stii ca au nevoie. Nu este ceva foarte sentimental, dar va fi ceva util pentru ei si arata ca esti atenta la nevoile lor.
Nu stiu, s-a plans sora in ultima vreme ca ar vrea ceva anume? Este ceva ce ii place sa faca? Are un hobby? etc. Acelasi lucru se poate aplica si pentru prietenul tau. Fii putin atenta la ceea ce folosesc, ceea ce le place sa faca si ceea ce ar putea folosi. Noi nu avem de unde sa stim lucrurile astea. Pentru a le lua un cadou special trebuie sa cunosti persoana. Chiar si in cazul amicului tau. Uite sa iti dau un exemplu. Sa zicem ca amicului tau ii place sa bea ceai/cafea. Personal cred ca o ceasca personalizata sau un termos este mai util si mai putin general decat o fotografie cu voi doi, deoarece arata ca esti atenta la lucrurile care ii plac. In fine, asta este parerea mea, acum poate altii iti vor da alte idei care ti se vor parea mai bune. Insa eu cred ca tu esti singura care poate cumpara cele mai bune idei pentru persoanele dragi tie, pentru ca tu ai avantajul de a le cunoaste (spre deosebire de noi).

| NoName_3557 a răspuns:

Pentru sora ta ai putea sa ii faci tu ceva original cum nu o sa mai aiba nimeni https://www.youtube.com/watch?v=n3cna5a2SjU

si pentru restul, vezi aici: http://mindblower.ro/