| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU vreau sa fac o comanda pe ebay pentru un iphone 5s si un imac cumparate din america cat mai costa transportul si daca le pune in acelasi coletu sau separat pentru ca nu este de la aceleasi vanzator si daca imi deschid coletu la vama sa mi le confiste am auzit cajuri ca se intampla in unele cajuri
ps:m-ar costa mai mult de 50-70$ transportul

4 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Vezi că pe ebay sunt vânzători nesimțiți și e posibil să rămâi și fără bani...mai bine ia-ți de aici

| marin81 a răspuns:

Pai daca nu este de la aceelasi vanzator cum sa le pui in aceelasi colet? Ai mai cumparat de pe ebay? Daca au factura nu au cum sa ti le confiste

| vladionut94 explică (pentru marin81):

Am mai cumparat de ebay uk si nu l-am primit la posta dar in usa cred ca trebuie sa ma duc la vama si nu stiu la care ar trebui dar in usa nu am mai facut comenzi si nu stiu cat ar fi coletul daca ar merita si daca nu mi lar confisca la vama stiu din propia experienta a unui prieten ca aiu confiscat coletul pe motic ca ra suspect

| marin81 a răspuns (pentru vladionut94):

La vama interioara sau cum i zice, acolo trebuie sa mergi/ Acuma cu confiscatul nu stiu ce sa zic, posibil/ decat sa te complici mai bine cumperi din europa