| anonim_4396 a întrebat:

Cati oameni sunt pe terra [ in numere ]

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Este imposibil sa dai o cifra exactá. Chiar in momentul asta cand eu scriu mesajul asta se nasc sute de copiii si mor alte mii de oameni.

29 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

@ShadowDaniel, eu cand am scris sute si mii nu a fost cu intentia de a diminua natalitatea si a exagera mortalitatea. Vroiam sa spun ca nu exista cifra exacta, exista APROXIMATIVA. Spune-mi tu daca stii in momentul asta, exact, cati oamenii suntem pe terra.

| OnWeed a răspuns:

@nony ceea ce ai zis nu prea este corect, daca s-ar naste sute si ar muri mii inseamna ca populatia ar fi in scadere dar de fapt este exact invers, populatia creste alarmant de mult, cum zice si in filmul "Home", o sa ajungem intr-un punct in care pamantul nu o sa mai aiba cu ce sa ne hraneasca.

De la geografie eu stiu ca sunt aproximativ 6. 5miliarde de oameni pe planeta.

| Aurelia a răspuns:

Populatia Terrei a ajuns la 6, 5 miliarde de locuitori.

| DeeAnna. a răspuns:

6. 763. 972. 646...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum, populaţia lumii ajunge la aproape 7 miliarde de oameni. Dincolo de faptul ca se estimează că în 2050 vor fi 9 miliarde de locuitori pe Terra,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

6, 7 miliarde de locuitori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati oameni sunt in judetul ilfov

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate furnici sunt pe tera

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9 miliarde de oameni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu exact cate furnici sunt pe terra, dar sunt asa de multe incat greutatea lor depaseste cu mult greutatea tuturor oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu exact cate furnici sunt pe terra , dar sunt asa de multe incat greutatea lor depaseste cu mult greutatea tuturor oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu exact cate furnici sunt pe terra , dar sunt asa de multe incat greutatea lor depaseste cu mult greutatea tuturor oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100000002031273671845781421 de oameni na vam spart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este imposibil sa scriu numarul exact.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca poti da o sunma exacta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati oamnei sunt pe pamant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei eu nu-i un raspuns exact. Sunt 6, 5 miliarde aproximativ pe terra nu-i exact! P. S. Am 12 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce prostie co doar se nasc oameni si mai si mor desteptilor laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9658464007462587574642854824872654923641429x2 v.am dat mucutonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| leinad a răspuns:

| cliviuv a răspuns:

Sunt vreo 2 oameni pe terra si restul sunt animale, umbre, molii... big grin

| gaby_9581 a răspuns:

Intreabai pe fiecare...laughingsi spune-mi si mie b-)

| palasi99 a răspuns:

Bai.cati oameni sunt in dragomiresti?

| 1w2w3w a răspuns:

Esti prost sau te prefati nu se pot numara pentri ca sunt prea multi
cati oameni sunt nu se pot numara in cifre
su peste limita

| 17RauL17 a răspuns (pentru 1w2w3w):

Esti tampit, sincer

| Dorru a răspuns:

Nu se stie ca ciar acum se nasc copii...si uni oameni mor chiar in clipa asta

| anonim_5110 a răspuns:

Nu ai cum sa stii cu exactitate cati oameni sunt ca poate in minutu in care tu scrii ce vriei sa afliii poate un om moare sau se inaste un copil