| Tequilaaaaa a întrebat:

Ce cadou as putea sa ii fac unui baiat care implineste 18 ani?

Răspuns Câştigător
| MariaO a răspuns:

Http://www.decoblog.ro/tag/barbati-cadouri Mai, ce imi place creativitatea unora. :))

8 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Nu ai dat niciun detaliu despre el dar totusi, cum am spus si altor persoane, poti incerca cu clasicele: ceas, parfum.
Daca stii ca joaca poker cumpara un set de poker!
Un portofel!
Sau daca are un telefon "destept" ii cumperi accesorii!
Un sticker de laptop sau un mouse in forma de masina.
Nu ai specificat ce e, prieten, amic, iubit, coleg. e cam greu sa ma pronunt cand nu stiu cui trebuie sa i faci cadou. tongue

| Tequilaaaaa explică (pentru aligru):

Este ziua de nastere a unui bun prieten...ne cunoastem de foarte putin timp si de aceea nu am idee ce as putea sa ii cumpar.

| aligru a răspuns (pentru Tequilaaaaa):

Merge pe chestii clasice atunci! oricine are nevoie de un parfum sau un ceas.
ai putea sa iei un tricou alb si niste markere si sa i pui pe toti ce vor veni la petrecere sa scrie cate o urare.

| BoAfan a răspuns:

Daca doreste un tatuaj. l-ai ajuta sa-si indeplineaska dorintsa. un cd cu muzicaa lui preferata...un bloc de tzigari daca fumeaza. un suvenir(sabie,cutit, etc), niste boxe noi... un maiou mai deosebit.

| MariaO a răspuns:

Am fost si eu de curand la un majorat si am vazut printre cadouri un hanorac, un sacou dar din acela mai gros, parfumuri. Daca mai conosti oameni care merg la aniversarea asta puteti pune bani, ca sa ii luati un ceas, sa spunem. Daca e fumator ii poti lua si nite trabucuri de calitate.

| Iulian09 a răspuns:

Nu de putine ori este destul de dificil sa gasesti cadoul potrivit pentru un barbat, deoarece acestia, spre deosebire de femei, isi exprima rar dorintele in acest sens. Barbatii sunt si ei foarte diferiti intre ei, asa ca daca faci un sondaj pentru a afla ce parere au barbatii despre un cadou, tot nu te poti baza ca raspunsul va fi valabil si pentru cel caruia ii este destinat.

Asa se face ca achizitionarea de cadouri pentru barbati, mai ales daca iti doresti ca acestea sa fie supriza, este o misiune grea. Exista insa cateva reguli dupa care te poti ghida cand esti in cautarea unor idei de cadouri pentru el. Gandeste-te la hobby-urile sale, la ceva care stii sigur ca ii place, aminteste-ti daca ti-a spus vreodata ca ii place ceva anume sau daca are nevoie de ceva in mod special. Poti lua in calcul o sumedenie de lucruri care au legatura cu el : personalitatea, preferintele (culori, arome, parfumuri…), stilul de viata, relatia pe care o aveti, trasaturile corpului si chiar zodia.

Daca esti in pana de idei de cadouri pentru barbati, gandeste-te ca ei apreciaza lururile practice, lucrurile care ii fac sa se simta bine si aminteste-ti ca « dragostea trece prin stomac ». De exemplu, un barbat care sofeaza va aprecia confortul oferit de o pernuta pentru ceafa, care se ataseaza de tetiera scaunului. Pentru cei pasionati de tehnologie, un suport pentru CD-uri si DVD-uri care se lumineaza la zgomote sau cand este atins, este o idee amuzanta si practica de cadou.

Daca au simtul umorului, le place sa faca farse sau isi asuma mereu rolul « clovnului », te poti gandi la cadouri pentru barbati haioase, precum un set de sase pahare pentru shot-uri, inscriptionate cu mesaje amuzante. Microbistii vor adora confortul oferit de fotoliul gonflabil sub forma de minge de fotbal, dar si un tort delicios care arata ca un stadion, obtinut cu ajutorul unei forme din silicon.

La ocazii speciale, dar si fara sa fie ceva de sarbatorit, te gandesti si la cadouri pentru iubit. Chiar daca il cunosti bine, uneori ai probleme cu inspiratia sau poate vrei sa incerci ceva nou si ai nevoie de noi idei de cadouri pentru iubit. Daca ii plac gagdeturile, alege un ceas desteptator cu rama foto si mesaj vocal. Astfel, va fi un cadou modern si in acelasi timp personalizat, romantic si va vedea in fecare dimineata o fotografie cu voi doi si se va trezi cu vocea ta.

La capitolul zodii sugestiile sunt numeroase, asa ca voi da doar cateva exemple. Taurii sunt pretentiosi si le place sa arate bine, ceea ce face ca cele mai indicate cadouri pentru barbatul taur sa fie accesoriile elegante si produsele pentru ingrijire : un portofel pentru acte negru sau un aparat pentru tuns parul din nas si urechi il va multumi. Gemenii adora lucrurile care ii provoaca intelectual si produsele destinate ingrijirii mainilor, astfel ca o trusa de manichiura sau o carte interesanta ar putea fi potrivite drept cadouri pentru barbatii gemeni. Nativii zodiei fecioara sunt practici si conservatori, foarte organizati si foarte analitici. De aceea, la capitolul cadouri pentru barbatul fecioara poti opta pentru obiecte de masurat, produse de uz casnic sau pentru depozitare. Incearca sa il incanti cu un organizator pentru fotoliu, care il va ajuta sa aiba totul la indemana si totusi in ordine atunci cand isi urmareste programele preferate. Leilor le plac accesoriile, obiectele pentru aprins focul, arta si mai ales surprizele. Idei interesante de cadouri pentru barbatul leu sunt un breloc cu desfacator de sticle, o bricheta pentru gratar sub forma de pusca sau un taietor de pizza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iulian09):

Woww... ai prea mult timp liber.Scrie o carte prietene.

| MariaO a răspuns (pentru Iulian09):

Http://www.decoblog.ro/tag/barbati-cadouri Mai, ce imi place creativitatea unora. :))

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Tu daca esti prietena cu el ar trebui sa stii cel mai bine ce ii place.
Nu stiu zic si eu : Un parfum Adidas?