| Andrei_Robert_Adet_1990 a întrebat:

Ce capacictati minime iti trebuie pentru windows 10? As vrea sa il iau pentru ca am auzit ca mai bun pentru gaming.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
6 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Pentru gaming windows 10 rolling on the floor)))). nici pentru internet browsing nu e bun are o gramada de bug-uri. pentru gaming instaleaza windows 7 e cel mai stabil.

| Andrei_Robert_Adet_1990 explică (pentru HuShEr):

Esti but, n-am ce sa zic, windows 7 are mai multe buguti deact windows 8 si 10, e lent, si nu are capacitati avansate pentru foarte mult optiuni, mai ales REZOLUTIA!

| HuShEr a răspuns (pentru Andrei_Robert_Adet_1990):

Deci tu imi zici mie ca windows 10 e mai bun. l-am avut instalat si nu era compatibil driverul video si luam BSOD de fiecare data cand incercam sa ma joc. si cum adica "mai ales REZOLUTIA"?

| Andrei_Robert_Adet_1990 explică (pentru HuShEr):

Cand am zis "mai ales rezolutia" ma refeream la faptul ca winodws 7 nu merge corect pe toate monitoarele cu dimensiuni diferite, si la tine, probabil e de vina harddiskul si e incompatibil cu placa video, eu acum am gasit ce cerinte minime inmi trebuie pentru windows 10 si o sa imi mearga bine, daca nu, dau downdate la windows 8, care merge sigur

| HuShEr a răspuns (pentru Andrei_Robert_Adet_1990):

Am cumparat pc acum o luna cam asa am self test la toate piesele si sunt perfect functionale si compatibile crede-ma. e o problema cu windows 10 are multe bug-uri.

| Andrei_Robert_Adet_1990 explică (pentru HuShEr):

Bine... inerc windows 8.1