| deyanne a întrebat:

Ce culori se asorteaza cu rosu?

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Poti asorta culoara alba, neagra, violet, portocaliu si verde. Totul depinde de starea ta sufleteasca, de ceea ce vrei sa imbraci sau de evenimentul respectiv. Important este sa te simti tu bine, ideal ar fi sa nu fie foarte multa culori si sa ai o stare de bine dupa ce ai combinat culorile.Succes si un an mai bun, belsug de bucurii si culori frumoase!

23 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Alb, negru(mai putin), galben.Depinde unde faci asortareahappy. La haine, intr-o felicitare etc.

| fluturas a răspuns:

Albastruuuulaughing
eu zic ca negru love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ROSU

Poti asorta cu: alb, negru, rosu, violet, portocaliu, verde

Cand vrei sa asortezi rosu este mai usor sa potrivesti tot nuante de rosu, dar mai inchise, precum caramiziu. Rosu are ca si culori similare violet si portocaliu, prin urmare poti asorta rosu cu nuante ale acestor culori, dar care sa nu fie prea inchise sau prea deschise. Culoarea complimentara pentru rosu este verde, le poti asorta atat timp cat alegi nuante mai atenuate, nu intense, altfel vei scoate in evidenta cele doua culori intr-un mod inestetic. Fereste-te sa asortezi rosu cu albastru si galben, acestea pot fi asortate numai cand nuantele de albastru sunt indreptate spre violet iar nuantele de galben spre portocaliu

| d33a a răspuns:

Alb cel mai bine happy

| User a răspuns:

Albastru, alb, verde...

| DarQueen a răspuns:

Negru, alb, albastru.

| cocolina a răspuns:

Negrulove struck cel mai bine:d

| yodenymarya a răspuns:

Negru, albastru, alb, verde, violet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand pun rosu pe mine neaparat trebuie sa am alb, gri sau negru pe mine nu o alta culoare puternica.

| dof21 a răspuns:

Totul depinde unde vrei sa faci aceasta asortare:
Mobilier-negru
Haine-negru+ esarfa de alta culoare, ceva mat
Felicitare- negru+galben
Oricum negru merge cel mai bine.

| ruxandra12m a răspuns:

Cu rosu... se asorteaza multe culori (bineinteles depinde si de vestimentatie)

Negru merge foarte binee

| teuta99 a răspuns:

Alb, negru(desi zici ca mergi la inmormantare), gri, verde pastel, bleu bebe, ceva cu paiete sau slipici argintiu!
Cu placere!

| Merilynne a răspuns:

Poi alb sau negru se potrivesc perfect cu rosu

| samaniela a răspuns:

Gri, alb, negru

| Seline a răspuns:

Mie imi place cu bej.

| 1111 a răspuns:

Mie imi place cel mai mult cum se asorteaza cu gri si cu negru.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mov. negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu negru.,. maro.,. galben.,. verde.,. mov., .alb.si,.portocaliu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galben in primul rand violet, oranj, negru foarte tare, albul mai putin, gri, verde si albastrul

| anjali_1457 a răspuns:

Si auriu merge cu rosu

| IzaAlexandra a răspuns:

Mie imi place cu gri. Dar rosu mai merge asortat si cu alte culor de exemplu bej, maro, alb, negru, albastru deschis, bleumarin, verde(mai inchis, arata mai bine), galben, portocaliu, violet si altele. Toul depinde de felul in care le asortezi si unde vr sa faci aceasta asortare.big grin

| Antistescu_Lumiaris_1988 a răspuns:

Eu zic ca: alb si negru nu sunt culori. Combinatia alb cu rosu sau negru cu rosu este de mult fumata; poti asorta rosu cu un verde in mai multe tonalitati... poti sa introduci rosul ca o culoare secundara la tonalitati de albastru; depinde si de nuantele rosului, pune-le una langa alta si vezi daca te dor ochii( vb serios) si incearca diferite combinatii(ex. daca una din culorii este inchisa incearca sa ii pui o alta culoare mai aprinsa, luminoasa..nu neaparat deschisa) si vezi cum se comporta ochii tai. Apropo rosul cu violet=bad choice

| Andreutza546 a răspuns:

Se potriveste de minune cu alb, negru, violet.