Întrebare recomandată | Nano94 a întrebat:

Ce pasta de dinti fara fluor putem cumpara?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
Uite ce am g asit.
http://organicinromania.blogspot.ro/......copii.html
http://www.organik.ro/......-cosmetics
Poti cere sfaturi direct la farmacie. ori intrebi medicul.
O seara buna :)

| gemeni6226 a răspuns:

La orice magazin naturist sunt de vinzare paste de dinti fara flor, costa in jur de 6 lei.

| SofiaAbigail a răspuns:

Sensodyne..este foarte buna. Iti recomand si cele naturiste, dar trebuie sa ii ingrijesti constant. Bafta!

| Cristina1412 a răspuns:

Este o pasta de dinti in comert, de la Himalaya, este fara fluor doar cu ingrendiente naturale. Ti-o recomand cu drag.

| MrCronos a răspuns:

Buna,
Pastele mele preferate sunt Listerine si Parodontax. Parodontax sunt sigur ca nu contine fluor dar de Listerine nu sunt sigur. In orice caz ambele functioneaza impecabil! Funda?

| catalingradofficial a răspuns:

Buna! Eu folosesc pasta de dinti Etera fara fluor. O folosesc de o perioada lunga de timp si este foarte buna! Sunt multumit de ea. Ai face foarte bine daca ai renunta la fluorul din pasta de dinti. Este foarte toxic. Te otravesti de una singura cu fluor! Fluorul opreste activarea glandei pieneale. Daca doresti mai multe informatii despre acest subiect poti citi aici: http://www.lovendal.ro/......-cei-buni/
Sper ca te-am putut ajuta!

| buburuza0111 a răspuns:

Blendamed

| Filozofie a răspuns:

Nu exista 0% fluor. Chiar daca nu scrie ca contine, ele tot au macar 5% fluor!

| simohalep2 a răspuns:

Nu stiu exact, dar iti recomand sa nu renunti la fluor, fiindca smaltul tau va slabi si vei fi predispus la carii. Dar daca esti alergic la fluor atunci cauta pe net despre asta, parca gasisem ceva, dar nu-mi amintesc. In orice caz scrie Paste fara fluor Romania si probabil vei gasi