| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Ce pret are o vioara stradivarius? specific ca nu stiu din ce an este

7 răspunsuri:
| dani9354 a răspuns:

O vioara Stradivarius, cu o valoare estimata de 825.000 de dolari, va fi returnata unei orchestre din Statele Unite, la 21 de ani dupa ce instrumentul a disparut, crezandu-se ca a fost furat, transmite BBC News Online.

| cotzobel a răspuns:

De la 4000 de euro in sus...bine acum pretul depinde de an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un stradivarius autentic, depinde si din ce an este, poate valora pana la 2 - 3, 5 milioane de euro.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam la cati bani sar estima un stradivarius din 1713?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o vioara -copie din anul 1721, perfecta stare de functionare, provenienta Italia, pe eticheta de interior scrie,, antonio stradivarius cremonensis", copie, faciebat anno 1721. cine-mi poate spune care este pretul corect? multumesc anticipat si rog seriozitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun om nu poate avea un stradivarius, doar muzeele si tariile pot intretine un stradivarius! Nu il poti cumpara, doar inchiria si mergi cu garda dupa tine! Si costa enorm de mult pana la 20 milioane de euro! Exista vreo 77 in lume. Numai bine!

| cisse a răspuns:

Pretul depinde de starea in care se gaseste...in jur de trei milioane de euro. An cca 1750