| D4K4R a întrebat:

Cine plateste taxa de transport prin curier pe okazii.ro? Vanzatorul sau cumparatorul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cum s-au inteles vanzatorul cu cumparatorul, o poate plati primul sau al doilea, in functie de intelegere.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In principiu, cumparatorul. Cand vanzatorul suporta taxele de transport, se specifica "livrare gratuita" sau in dreptul costului de livrare apare valoarea 0. In descriere se preziceaza, in general, si taxele de transport.

| AFR81 a răspuns:

Depinde cum va intelegeti. De cele mai multe ori, cumparatorul este cel care suporta si costul transportului.