| Gicutzu23 a întrebat:

Credeți ca pot cumpăra de la Flanco sau Emag sau Altex happy dacă am 18 ani? Nu am serviciu sunt încă elev clasa a 12-a. Ma interesează un laptop în rate, bani am dar nu stiu daca pot. Plus să mă scuzați daca nu am întrebat unde trebuie.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Laptop in rate... cam cea mai proasta achizitie in rate pe care o poti face.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rate poti face doar in momentul in care ai un venit legat, dovedibil si constant

| CuriousStuff a răspuns:

Cum ti s-a explicat mai sus, nicio banca nu o sa-ti faca rate daca nu ai loc de munca. Am vazut totusi ca site-uri precum Emag au sistemul lor intern de acrodare a creditelor, nu stiu exact cum functioneaza... Poti sa te documentezi. Dar, din nou, cum ti s-a explicat mai sus, e cea mai mare prostie sa faci o achizitie ca asta in rate... Pana iti termini ratele ai nevoie de alt laptop. Strange bani si ia-ti atunci.

| BJK1903 a răspuns:

In rate nu ai cum sa faci deoarece nu ai un loc de munca si o vechime. Mai bine fa pe numele unui parinte. Cel mai bine strange bani pentru ceva mai bun, in rate sa cumperi e cea mai mare prostie.