| Onofresh2000 a întrebat:

Daca dau comanda la eMAG de 2 produse sub 90 lei(ceea ce inseamna ca trebuie sa platesc drumul), trebuie sa platesc doar pretul drumului unui obiect, sau sa platesc pentru amandoua?
EXEMPLU:pretul pentru drum este de 14 lei, deci pentru amandoua platesc 28 lei sau pentru amandoua 14 lei?

Răspuns Câştigător
| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Platesti doar odata drumul http://bit.ly/1xTraWY daca comanda e sub 90 lei. Nici o data nu se plateste drumul de mai multe ori daca ai mai multe produse. Poti comanda cat vrei si pretul de transport e mereu acelasi

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se plateste transportul comenzii nu a numarului de obiecte

| mdaria a răspuns:

Daca pretul drumului este 14, atunci platesti 14. Depinde doar daca vin impreuna. De exemplu mi s-a intamplat sa cumpar de la eMAG un produs it si un produs pentru animale, iar cel pentru animale a venit separat pentru ca era livrat de o firma partenera. In acest caz platesti drumul pentru ambele produse.

Oricum, atunci cand finalizezi comanda iti spune cat trebuie sa platesti, insa in principiu platesti doar 14.