| VyCanisMajoris a întrebat:

Daca mi se cere "Security Number" - cifrul de pe spatele cardului, este in regula sa il dau, sau se poate intampla ceva, de pilda sa-mi ia mai multi bani decat trebuie?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala nu il dai niciodata nimanui. Ala e folosit de tine si doar de tine cand faci plati online. Oricine detine numarul de securitate si codul cardului (ala de 16 cifere de pe fata) pote face plati online cu cardul tau

| mihai69 a răspuns:

E în regulă atât timp cât ești în spatele unei linii securizate (prefix HTTPS) și pe un sait cunoscut de plăți electronice. (caută-l pe google!).