| BBiiiaa a întrebat:

Daca un colet se afla la posta vamala (care e in alt oras), urmeaza sa soseasca un aviz acasa? (coletul nu are nici 1 kg, e vorba de ceva de la Romwe, daca va este cunoscut, pentru care nu trebuie sa platesc nimic. Nu e prima oara cand primesc astfel de colete, pana acum le primeam acasa, iar de acesta nu sunt sigura. Vad ca de trei zile e la posta vamala si numarul de tracking e cu HK la final, nu ca in datile precedente) Coletul va ajunge la posta normala, in conditiile astea?

Răspuns Câştigător
| coolboy22 a răspuns:

Pai cum sa ajunga la posta normala daca esti avizata la vama? Te duci frumos la vama si-l ridici, altfel se va intoarce la expeditor in termen de 30 zile. Nu ai cum sa primesti coletul acasa pentru ca HK de la final indica Hong Kong si nu se afla in EU.

| BBiiiaa explică (pentru coolboy22):

Pai pentru ca, dupa cum am spus si mai sus, e prima oara cand un colet de la aceasta firma-de la care am mai primit si anterior si care btw, avea ca tara de expediere Olanda- e avizat la posta vamala. Era DOAR o intrebare si se pare ca aveam nevoie de o parere ca sa ma lamuresc. Dupa cum poti citit si mai sus, am primit si alte raspunsuri diferite, deci nu cred ca e ceva asa de evident/logic pentru cineva care nu s-a mai confruntat cu o asa situatie. straight face

6 răspunsuri:
| bubu234 a răspuns:

Cred ca ti se fsce o farsa

| BBiiiaa explică (pentru bubu234):

Adica? In ce sens? Nimic nu pare in neregula pana acum, doar ca am vazut ca a fost avizat si se afla in prelucrare la posta vamala. Nu stiu daca va ajunge sau nu la posta din orasul meu

| SasNetRomania a răspuns (pentru bubu234):

Cred ca esti prost.
@biiia tot ce tine de cuvantul "POSTA" au viteza melcului, trebuie sa ai rabdare MUUUUUUULTA.

| BBiiiaa explică (pentru SasNetRomania):

(@b )Haha, uite asa te iei dupa toti si te ametesc mai raulaughing
Si da, ai dreptate. Doar ca inca sunt in dubii daca il voi primi sau nu acasa. Pana la urma nici 1 kg nu are, nici o valoare mare.

| bubu234 a răspuns (pentru BBiiiaa):

Poate ca nu