| VivianneMnt a întrebat:

Daca vreau sa trimit, in calitate de vanzator, un produs prin programul special al celor de la tocmai.ro - "livrare gratuita si verificare colet", trebuie sa platesc ceva?
Adica teoretic e gratuita, insa nu am inteles mare lucru din termenii si conditiile de pe site.
Multumesc

3 răspunsuri:
| Alexandruui a răspuns:

Daca vinzi ceva, automat ai livrare gratuita, tu primesti doar banii de la cumparator, nu e nevoie sa platesti ceva in plus tu.
Dar schimbarea este ca acel cumparator poate verifica coletul, iar daca nu ii convine, isi ia banii inapoi si retrimite produsul la vanzator

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns:

În mod normal nu ar trebui, însă dacă te pune să plătești, eu zic să-l dai încolo de tocmai.ro și să pui pe OLX, chiar și fără transport. Ma bucur dacă te-am putut ajuta.

| Krista1 a răspuns:

Buna...e chiar foarte enervant faptul ca au reclame peste tot cu transportul gratuit dar cand vrei sa trimiti si tu ceva te pun sa platesti- nici gand de gratuit. ESTE O MARE LIPSA DE RESPECT fata de vanzatori si fata de cumparatori pana la urma, pentru ca si eu sunt pacaliti de reclamele lor mincinoase