| AntoniaOrman a întrebat:

De la ce varsta poti incepe sa faci cumparaturi online? Poti incepe de la 14, 15 cand deja ai buletin? Ma refer la cumparaturi in limita decentei, adica nu 18+

3 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

Poti de la orice varsta atata timp cat faci comanda in preajma unui adult. poti cumpara cu plata prin card si trebuie sa completezi alea p'acolo, numele, adresa etc..sau telefonic..si nu cred ca te-ar lua nimeni in serios daca spui ca ai 14-15 ani si vrei sa faci o comanda, de aceea poti alege ce rei sa cumperi si cand faci comanda, chemi o persoana adulta sa o faca. Succeswinking

| sosostore a răspuns:

Poti comanda online, daca ai 14 15 ani, insa este posibil ca unii cumparatori sa aiba confirmarea unuia dintre adulti. Daca ai buletin poti ridica coletul de la posta, iar prin curier nu ai nevoie de buletin atata timp cat te gaseste la adresa mentionata.

| Mrr323 a răspuns:

Păi, de la orice vârstă. Cu acordul părinţilor, desigur.
Păi eu mi-am făcut cont pe Altex de exemplu,(număr de telefon neaparat) am comandat ceva(adaugă în coş), am scris nişte detalii care le-au cerut,( adică adresă, localitate, judeţ)apoi trebuia să confirm pe e-mail şi a doua zi m-au sunat să-mi spună că ajunge peste aprox. 40 minute.