| whocares5147 a întrebat:

De pe ce site/magazin pot sa iau un TV in rate fara dobanda?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca orice alta banca le ies comisioane de administrare cont/card.

Plus sunt diverse penalitati si dobanzi daca nu respecti regulile lor

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai de oriunde daca ai un card de credit pentru cumparaturi care nu iti ia dobanda

| Robi1444 a răspuns:

Incearca de la mediagalaxy. ro

| whocares5147 explică:

"Suntserios" sa fac rate direct la ei n-am card de credit de cumparaturi + ca pe alea se ia dobanda, nu merge cu card de debit pe care sa-l incarc in fiecare luna cu rata?

| suntserios a răspuns (pentru whocares5147):

Nu magazinul iti da credit ci banca. Exista o groaza de oferte la banci cu carduri de credit fara dobanda daca respecti anumite reguli.

De pe niciun card nu poate vanzatorul sa ia in rate. El ia pretul intreg, banca se ocupa de restul

| whocares5147 explică:

Ok,si daca iau de la "cardavantaj" 1000 lei, asta inseamna ca trebuie sa returnez 1000 lei fix, in rate? Nu vad ce le-ar iesi lor

| suntserios a răspuns (pentru whocares5147):

Ca orice alta banca le ies comisioane de administrare cont/card.

Plus sunt diverse penalitati si dobanzi daca nu respecti regulile lor