| Yaoi4Me a întrebat:

Este sigur sa cumperi de pe ebay? As vrea sa-mi iau ceva de acolo.dar nu stiu cum sa procedez. Cat costa transportul? Pot sa-mi iau teapa?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Vezi aici:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

prezentare video mai jos in link

9 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Transportul e inclus in pretul initial. Ai nevoie de un cont paypal. Depinde de unde cumperi. Evident, nu poti cumpara de oriunde pentru ca unii nu trimit in Romania

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Andrei7520152):

Transport =/ cost vamal

| Andrei7520152 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Da stiu. am vrut sa zic ca tot ce e de platit o platesti cand cumperi daca iei din europa si nu de peste ocean

| Andrei7520152 a răspuns:

Odata am luat trei carti de pe ebay. nu a avut o carte pe stoc, mi-a dat banii inapoi prin paypal si chiar au fost binevoitori sa trimita celalte doua carti pe gratis. Din astea niciodata nu ai sa vezi la noi in tarisoara

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ebay = olx sau tocmai.ro al americii

| DAnc3 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Corectie,ebay=okazii,ambele au exact acelasi sistem.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru DAnc3):

Oricum sunt niste costuri vamale incredibile poti sa dai si 200 lei deci nu cred ca se merita se iei de acolo

| Andrei7520152 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Depinde de unde cumperi. Daca iei de pe ebay.co.uk evident ca nu se percep taxe postale (transportul fiind inclus in pret). daca iei teapa de pe okazii si un vanzator iti trimite un cartof, tu ramai cu buza umflata. Pe cand pe ebay poti face o plangere si chiar sa-ti primesti banii inapoi. caz in care un vanzator nu trimite un produs si nici banii inapoi, cumparatorul poate fi despagubit din partea celor de la ebay.

| AlinG5 a răspuns:

Nu se stie daca este sigur." Teapa " iti poti lua la orice produs achizitionat. Daca vrei sa iti cumperi ceva si la venirea coletului nu functioneaza il poti returna, dar sa nu treaca mai mult de 10 zile. Eu iti recomand sa iti achizitionezi un produs nou + ca ti-l si probeaza.