| Dunca_FC_SB_Andrei_1999 a întrebat:

Eu am placa asta de baza ASROCK H81M-DGS R2.0 si vreau sa imi achizitionez o placa video GeForce GTX 660 WindForce 2GB DDR5 192-bit si nu stiu daca e compatibila. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E compatibilă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E compatibila. Placa video are port PCIe x16 3.0, iar placa de baza are PCIe x 16 2.0, deci va fi o mica scadere in performanta placii, dar e neglijabila. Nici nu ai putea sa faci vreo diferenta.

| mcarstea2000 a răspuns:

Este compatibila cu siguranta, nu iti face griji. PCI-E x16 2.0 este compatibil cu placa ta grafica.